Strona Główna · Struktura · Artykuły · Grupa Interwencyjna · Grupa Sportowa Czerwiec 14 2024 10:45:50
Nawigacja
Strona Główna
Struktura
Szkolenia i Kursy
Artykuły
Grupa Interwencyjna
Grupa Sportowa
Praca
Galeria
Kontakt
Współpraca
Linki
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 65,535
Najnowszy Użytkownik: vxzv8uqj
Reklama

TV Leszno

MOS Leszno

Akuna

PWSZ Leszno

Struktura
O nas:

W 1999 roku z inicjatywy Szymona Biernaczyka i Grzegorza Kapitana (wtedy studentów PWSZ w Lesznie) powstała drużyna WOPR działąjąca przy AZS-PWSZ w Lesznie. Zadaniem drużyny było popularyzowanie ratownictwa wodnego w środowisku akademickim i młodzieży szkolnej. Współpraca z wykładowcami PWSZ w Lesznie, trenerami klubu pływackiego "Akwawit" i stowarzyszeniami skupiającymi leszczyńskich wodniaków przyniosła jej dynamiczny rozwój i wielkie grono nowych, aktywnie działających członków. W roku 2002 widząc ogromną potrzebę masowego szkolenia przede wszystkim przyszłego grona pedagogicznego, z inicjatywy członków drużyny, a także ogromnego zaangażowania instruktora WOPR Waldemara Chwalczuka i opiekuna z ramienia uczelni pani Beaty Janowskiej doszło do powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie. Głównymi celami działalności WOPR przy PWSZ w Lesznie jest prowadzenie szkoleń na stopnie ratownicze, przekazywanie studentom -przyszłym pedagogom wiedzy na temat aktywnego wypoczynku nad wodą i związanym z nim niebezpieczeństwami, a także prowadzenie szkoleń dla młodzieży szkolnej z zakresu pierwszej pomocy.

W sezonie letnim członkowie grupy interwencyjnej WOPR przy PWSZ w Lesznie w ramach zintegrowanego systemu ratownictwa wodnego prowadzą działania profilaktyczne i podejmują akcje ratunkowe na jeziorze Dominickim - najczęstszym miejscem wypoczynku ludności ziemi leszczyńskiej.

Ratownicy naszego oddziału są przygotowani do pracy na wszelkiego rodzaju kąpieliskach. Przykładem tego jest ich obecność na kąpieliskach nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, USA, Francji czy Anglii.

Zarząd:

Prezes - Waldemar Chwalczuk

Wiceprezes ds organizacyjnych - Grzegorz Kapitan

Wiceprezes ds szkoleniowych - Szymon Biernaczyk

Statut

Członkowie:

Oddział WOPR przy PWSZ w Lesznie zrzesza uczniów, studentów, absolwentów, pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej a także sympatyków stowarzyszenia.

W swym gronie posiada 166 członków w tym :

- Instruktorów WOPR - 5

- Starszych Ratowników WOPR - 1

- Ratowników WOPR - 55

- Młodszych Ratowników WOPR - 105

Instruktorzy WOPR:

Waldemar Chwalczuk - nr 519

Szymon Biernaczyk - nr 895

Grzegorz Kapitan - nr 1012

Paweł Majchrzak - nr 1021

Filip Orłowski - nr 1028

Starsi Ratownicy WOPR:

Piotr Kwieciński

Login
Użytkownik

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kliknij Tutaj aby się zarejestrować.

Zapomniałeś hasło?
Wyślemy nowe, kliknij Tutaj.
Flash Zegar