Strona Główna · Struktura · Artykuły · Grupa Interwencyjna · Grupa Sportowa Sierpień 16 2022 12:12:02
Nawigacja
Strona Główna
Struktura
Szkolenia i Kursy
Artykuły
Grupa Interwencyjna
Grupa Sportowa
Praca
Galeria
Kontakt
Współpraca
Linki
Szukaj
Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 65,535
Najnowszy Użytkownik: vxzv8uqj
Reklama

TV Leszno

MOS Leszno

Akuna

PWSZ Leszno

Konkurencje
50m holowanie mankina

Konkurencja typowo sprinterska. Zawodnik po starcie płynie 25m stylem dowolnym, po dotknięciu ściany i wykonaniu nawrotu (w przypadku basenu 25m) podnosi manekina z dna basenu i holuje go sposobem dowolnym przez 25m tak aby głowa manekina pozostawała ponad lustrem wody. Czas zatrzymywany jest po dotknięciu ściany przez zawodnika.

100m holowanie w płetwach

Zawodnik pokonuje dystns w płetwach, których wymiary nie mogą przekraczać 60x90cm. Po starcie zawodnik pokonuje dystans 50m stylem dowolnym po czym podnosi manekina z dna basenu bez konieczności dotykania ściany basenu. Dalsza część konkurencji podobnie jak w przypadku konkurencji 50m holowanie manekina polega na holowaniumanekina sposobem dowolnym tak aby głwa manekina pozostawała ponadlustrem wody przez 50m Głowa manekina może się zanurzyć w strefie 5m podczas wykonywania nawrotu. Czas zatrzymywany jest w momencie dotknięcia ściany basenu przez zawodnika.

100m kombinowane

Jest to złożona, jedna z bardziej widowiskowych konkurencji wymagająca od zawodnika nie tylko szybkości oraz techniki ale także umiejętności pływania pod wodą. Zawodnik po starcie pokonuje dystans 50m stylem dowolnym, następnie 17m płynąc pod wodą. Po przepłynięciu części dystansu pod wodą zawodnik podnosi manekina z dna, wynurza się z wody i pokonuje pozostałą część dystansu. Zawodnik może wziąźć oddech dopiero po wyciągnięciu manekina. Czas zatrzymywany jest w momencie dotknięcia ściany przez zawodnika.

100m z pasem ratowniczym

Najbardziej techniczna konkurencja w której wykorzystywany jest pas ratowniczy "Węgorz". W konkurencji tej potrzebna jest pomoc kolegi z drużyny lub trenera do trzymania manekina w wodzie przy ścianie basenu podczas gdy zawodnik pokonuje pierwszą część dystansu. Pierwsza część dystansu bowiem polega na pokonaniu przez zawodnika 50m stylem dowolnym w płetwach z rozpiętym pasem ratowniczym. Po przepłynięciu 50m nastepuje kluczowa faza konkurencji. W momencie gdy zawodnik dotyka ściany kolega z drużynylub trener puszcza manekina, a zawodnik ma za zadanie zapiecie go w pas ratowniczy. Sprawne wykonanie tego manewru wymaga praktyki i odrobiny szczęścia. Po zapięciu manekina zawodnik płynie 50m stylem dowolnym z manekinym zapiętym w pas. Podczas płynięcialinka pasa musi być cały czas maksymalnie rozciągnieta. Czas zatrzymywany jest po dotknięciu ściany basenu przez zawodnika.

200m z przeszkodą

Najbardziej "pływacka" konkurencja wymagająca wytrzymałości i techniki pokonywania przeszkody. W przypadku basenu 25m przeszkoda w postaci płotka o mywiarach x zawieszonego na linach ustawiona jest na środku basenu natomiast w przypadku basenu 50m przeszkoda znajduje sie na 12,5m i 37,5m basenu. W obydwu przypadkach zawodnik przepływa dystans 200m sposobem dowolnym oraz pokonuje przeszkodę poprzez przepłynięcie pod nią. Podczas pokonywania przeszkody dopuszczalne jest dotknięcie dna basenu. Czas zatrzymywany jest po dotknięciuściany przez zawodnika.

Login
Użytkownik

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kliknij Tutaj aby się zarejestrować.

Zapomniałeś hasło?
Wyślemy nowe, kliknij Tutaj.
Flash Zegar